Zwycięstwem drużyny gospodarzy zakończył się Turniej Koszykówki Chłopców o Puchar Starosty Brzozowskiego, który 23 października odbył się w Zespole Szkół Budowlanych. W turnieju oprócz zwycięzców wystąpiły ekipy brzozowskich szkół ponadgimnazjalnych: „ogólniaka” i „ekonomika” oraz gimnazjaliści z Jasionowa.

Turniej rozgrywany systemem „każdy z każdym” rozstrzygnął się właściwie już w meczu otwarcia. W nim to zmierzyli się zdecydowanie najmocniejsi tego dnia: teamy ZSB i ZSE. Lepiej w mecz weszli goście, którzy po pierwszej kwarcie prowadzili 11 – 1.

Później jednak to gospodarze zaczęli grać zdecydowanie lepiej, a co najważniejsze skuteczniej. Szczególnie mocno postawili się w obronie, przez dwie kolejne kwarty nie dali sobie wrzucić ani jednego kosza i przed ostatnią odsłoną prowadzili 18 – 11. W czwartej kwarcie mecz był bardziej wyrównany i ostatecznie zakończył się zwycięstwem „budowlanki” 21 – 15.

W spotkaniu numer dwa spotkały się drużyny brzozowskiego ZSO i Gimnazjum w Jasionowie. Mecz miał wyrównany charakter, a o końcowej wygranej licealistów zadecydowały bardziej niż umiejętności koszykarskie parametry fizyczne zawodników. ZSO DSC 4302wykorzystał przewagę na tablicach i wygrał 19 – 12.

W pozostałych meczach faworyci turnieju – zespoły ZSB i ZSE bardzo łatwo radzili sobie z przeciwnikami. Ekonomiści zwyciężyli kolejno ZSO 43 – 3 i z Jasionów 54 – 17, natomiast gospodarze ograli te drużyny odpowiednio: 42 – 15 i 41 – 24.

W rezultacie więc turniej z kompletem zwycięstw wygrała drużyna ZSB. Drugie miejsce zajął ZSE, trzecie – ZSO, a na czwartym uplasowali się uczniowie ZS w Jasionowie. Najlepszym zawodnikiem imprezy został uznany Kamil Barański (ZSB), a w rozegranych pomiędzy meczami konkursach rzutu za trzy punkty oraz rzutu z połowy bezkonkurencyjny okazał się również uczeń zwycięskiej szkoły – Patryk Sajdak.

Po zakończonych zawodach dyplomy, puchary oraz statuetki ufundowane przez Starostę Brzozowskiego wręczyli Piotr Tasz – Naczelnik Wydziału Oświaty, Rozwoju Regionalnego i Promocji Powiatu oraz Jan Prejsnar – Dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych.

Drużyny wystąpiły w składach:
ZSB: Patryk Sajdak, Kamil Barański, Adrian Herbut, Piotr Rachwał, Damian Dobosz, Mateusz Jakiel, Albert Szczepek. Opiekun – Łukasz Pelc.
ZSE: Bartłomiej Smoleń, Jakub Korfanty, Wojciech Szelest, Michał Świder, Artur Kudła, Mateusz Walczak, Kamil Żak, Rafał Żyłka, Paweł Ścibor, Piotr Ścibor, Paweł Szmyd, Dominik Szałajko, Karol Wojtoń, Marcin Trzciński. Opiekun – Bogusław Lidwin.
ZSO: Karol Irzyk, Jakub Jamrugiewicz, Dawid Mazur, Wojciech Nogaj, Kacper Bryś, Mateusz Bania, Artur Piątek. Opiekun – Artur Cyparski.
ZS Jasionów: Filip Rozum, Dawid Wójcik, Szymon Błaż, Mateusz Radzik, Michał Zawada, Michał Siwak, Kacper Ziembicki. Opiekun – Włodzimierz Pelczar.
Zawody sędziowali: Klaudia Florek z Jasionowa i Włodzimierz Pelczar z Rymanowa.