puchary napodium

Brzozowskie szkoły: Szkoła Podstawowa Nr 1, Gimnazjum Nr 1 oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących zgodnie obroniły tytuły najlepszych i ponownie zwyciężyły w Powiatowym Współzawodnictwie Sportowym Szkół w roku szkolnym 2015/2016.
W kategorii IMS „podstawówka” z Brzozowa zgromadziła 464,0 pkt., wyprzedzając Szkołę Podstawową Nr 1 w Domaradzu (232,0 pkt.) oraz Szkołę Podstawową Nr 1 w Przysietnicy (222,5 pkt.). Zwycięzcy jednocześnie okazali się najlepszą szkołą z powiatu brzozowskiego w klasyfikacji wojewódzkiej zajmując bardzo wysokie XII miejsce.

W kategorii Gimnazjady zwycięskie Gimnazjum Nr 1 w Brzozowie zdobyło 252,5 pkt. Drugie miejsce zajęło Gimnazjum w Dydni (231,5 pkt.), a trzecie - Gimnazjum w Grabownicy (220,0 pkt.). Gimnazjum w Grabownicy głównie dzięki zwycięstwu w finale wojewódzkim w piłce ręcznej chłopców okazało się najlepsze spośród naszych szkół w punktacji wojewódzkiej plasując się na XXIII pozycji.
W kategorii Licealiady Zespół Szkół Ogólnokształcących w Brzozowie „uzbierał” aż 570,0 pkt. Na drugim rywalizację zakończył „ekonomik” (357,0 pkt.), a na trzecim „budowlanka” (168,5 pkt.). ZSO był też zdecydowanie najlepszy „z naszych” w punktacji wojewódzkiej, w której zajął IX miejsce.

Szczegółowe klasyfikacje końcowe zamieszczone są w zakładce Wyniki zawodów.