035ABBlisko 450 młodych sportowców – uczniów szkół podstawowych wzięło udział w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu w lekkiej atletyce, które w dniach 19-20 września br. odbyły się na obiektach MOSiR w Brzozowie.

Pierwszego dnia na brzozowskim obiekcie lekkoatletycznym w ramach Igrzysk Dzieci rywalizowali uczniowie z rocznika 2005 i młodsi. Mistrzami Powiatu zostali: Zofia Cierpiak (SP Brzozów 1) i Jakub Prugar (SP Trześniów) w biegu na 60m, Emilia Misztak (SP Grabownica) i Dawid Jajko (SP Orzechówka) w skoku w dal, Aleksandra Wolanin (SP Domaradz 2) i Alan Bartkowski (SP Humniska 1) w rzucie piłeczką palantową, Oliwia Bartkowska (SP Niebocko) w biegu na 600m oraz Mikołaj Janusz (SP Domaradz 1) w biegu na 1000m.

Dzień później o tytuły i medale walczyli uczniowie z roczników 2002-2004. Tutaj rozgrywanych konkurencji było znacznie więcej. Po trzygodzinnych zmaganiach mistrzami powiatu okazali się: Dominika Strącel (100m), Kamila Froń (skok w dal) i Karolina Milczanowska (kula) – wszystkie SP Blizne, Kamila Drożdżal (600m) i Emilia Baran (dysk) – obie SP Izdebki 1, Natalia Wójcik (oszczep), Damian Jatczyszyn (kula) i Sebastian Drozd (dysk) – wszyscy SP Dydnia, Szymon Szmyd (1000m) i Bartosz Hędrzak (skok w dal) – obaj SP Brzozów 1, Karolina Rachfał (300m) – SP Golcowa 1, Patryk Bryś (100m) – SP Domaradz 1, Jakub Adamski (300m) – SP Humniska 1 oraz Mikołaj Jatczyszyn (oszczep) – SP Niebocko. Najlepszymi w biegu 4x100m okazały się sztafety dziewcząt z Bliznego i chłopców z Dydni.

Po zakończonych zawodach najlepsi otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale ufundowane przez organizatora imprezy – Starostwo Powiatowe w Brzozowie. Dwudniowe zawody były jednocześnie eliminacją do Finału Wojewódzkiego, który 26 i 27 września odbędzie się w Rzeszowie.

W najbliższym czasie na stronie pojawią się szczegółowe wyniki zawodów oraz galerie zdjęć.