DSC 1528Drużyna gospodyń zwyciężyła w Rejonowej Licealiadzie w koszykówce dziewcząt, która 20 marca odbyła się w z Zespole Szkół Ogólnokształcących w Brzozowie. Oprócz zwyciężczyń w turnieju wystąpiły drużyny z Liceum Ogólnokształcącego w Lesku i Zespołu Szkół Nr 5 w Sanoku. W meczu otwarcia miejscowe zagrały z Leskiem. Mecz przez pierwsze dwie kwarty był dość wyrównany. Dopiero w trzeciej kwarcie dzięki dobrej grze kapitan zespołu Magdaleny Siwak miejscowym udało się odskoczyć. Przewagę udało się dowieźć do końca ostatniej odsłony i ostatecznie gospodynie wygrały to spotkanie 16 – 13. Podobny przebieg miała potyczka numer dwa. Tym razem nasze licealistki mierzyły się z ekipą z Sanoka i tak jak poprzednio wynik przez większość meczu oscylował wokół remisu. Decydującą okazała się ostatnia część, którą brzozowianki wygrały 6 – 0 i cały mecz 21 – 13. Zagwarantowało to pierwsze miejsce w turnieju i tym samym - po raz pierwszy w historii - awans do półfinału wojewódzkiego z pierwszego miejsca. Ostatni mecz dnia był potyczką miedzy drużynami z Sanoka i Leska. Tutaj nie było większych emocji, gdyż praktycznie od samego początku prowadziły sanoczanki i mecz zakończyły zwycięstwem 23 – 14. Dało im to drugą pozycję w turnieju i również awans do półfinału, tyle, że z miejsca drugiego.

Po zakończonych zawodach drużyny otrzymały dyplomy, a zwyciężczynie dodatkowo puchar ufundowany przez organizatora – Starostwo Powiatowe w Brzozowie.

Drużyna ZSO grała w składzie:

- Dominika Gołąb, Kamila Kiełbasa, Emilia Knurek, Natalia Rozenbejgier, Karolina Siwak, Magdalena Siwak, Natalia Siwak, Aleksandra Władyka. Opiekun – Artur Cyparski.

IMG 20170320 122455

*****

W rozegranym 27 marca półfinale wojewódzkim w Krośnie nasze koszykarki niestety przegrały obydwa spotkania. Lepszymi okazały się rówieśniczki z I LO w Krośnie oraz ZS w Iwoniczu. Tym samym podopieczne Artura Cyparskiego zakończyły tegoroczne koszykarskie zmagania trzecim miejscem w półfinale, co oznacza miejsca 8-10 w skali województwa.