IMAG0538 2Z jednym brązowym medalem zdobytym przez drużynę chłopców ze Szkoły Podstawowej w Bliznem wrócili reprezentanci powiatu brzozowskiego z Finału Wojewódzkiego w indywidualno – drużynowych biegach przełajowych, który 24 kwietnia odbył się w Kolbuszowej. W zawodach oprócz drużyny z Bliznego powiat brzozowski reprezentowali uczniowie z Gimnazjum Nr 1 w Brzozowie oraz dziewczęta i chłopcy z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Brzozowie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Wszyscy oni uzyskali kwalifikacje po etapie rejonowym, który na początku kwietnia odbył się w Sanoku. Oprócz wymienionych drużyn w zawodach w Kolbuszowej wystartowali Kamila Drożdżal z Gimnazjum w Izdebkach oraz Jakub Pilawski ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Brzozowie, którzy wcześniej uzyskali podobną kwalifikację do zawodów indywidualnych.

Trzeba podkreślić, że zawody w Kolbuszowej tradycyjnie stały na bardzo wysokim poziomie. We wszystkich kategoriach wystartowało 96 drużyn, po 12 dla każdej kategorii wiekowej. Łącznie z zawodnikami startującymi tylko indywidualnie dało to liczbę prawie 800 startujących. Konkurencja w poszczególnych biegach była więc niesłychanie mocna, a dodatkowo w niektórych kategoriach startowali medaliści wielu imprez biegowych, w tym także Mistrzostw Polski.

Z naszych reprezentantów znakomicie wypadła drużyna chłopców z Bliznego, która w kategorii szkół podstawowych klas V-VI wywalczyła dość niespodziewanie, ale jak najbardziej zasłużenie trzecie miejsce. Lepszymi okazali się jedynie rówieśnicy ze SP Nr 14 w Przemyślu i SP Nr 1 w Pruchniku. Chłopcy z Bliznego – podopieczni Tomasza Zubika - pobiegli bardzo równo, co po zsumowaniu punktów dla pięciu najlepszych zawodników dało miejsce na najniższym stopniu podium, okazały puchar i brązowe medale. Sukces naprawdę duży, tym bardziej, że w finale za sobą zostawili młodych biegaczy z Ustrzyk, z którymi przegrali w zawodach rejonowych.

Drużyna z Bliznego wystąpiła w składzie: Kacper Żyła, Patryk Żyła, Hubert Malinowski, Kamil Kopczyk, Klaudiusz Krok, Miłosz Krok i Karol Jantosz.

Pozostali nasi reprezentanci wystąpili na miarę swoich możliwości. Gimnazjaliści z Brzozowa drużynowo zajęli VIII miejsce, a najlepszym spośród nich był Szymon Szmyd, który ostatecznie w klasyfikacji indywidualnej zajął X lokatę. W kategorii Licealiady drużyny z ZSO w Brzozowie zajęły miejsca VIII (dziewczęta) i XI (chłopcy).

Bardzo dobrze spisali się nasi reprezentanci, którzy startowali indywidualnie. Kamila Drożdżal z Gimnazjum w Izdebkach zajęła V miejsce, a oczko niżej uplasował się Jakub Pilawski ze SP Nr 1 w Brzozowie. W obu przypadkach do pozycji medalowych zabrakło naprawdę niewiele.