237Szkoła Podstawowa w Bliznem, Gimnazjum w Dydni oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących w Brzozowie zwyciężyły w Powiatowym Współzawodnictwie Sportowym Szkół w roku szkolnym 2016/2017. W kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej zwycięzcy zgromadzili 462,5 pkt. i wyprzedzili „podstawówki” z Brzozowa Nr 1 – 373,5 pkt. i Przysietnicy Nr 1 – 287,0 pkt. W klasyfikacji wojewódzkiej najwyżej sklasyfikowaną okazała się szkoła z Brzozowa, która zajęła 34 miejsce.

Z kolei w kategorii Gimnazjady najlepsza szkoła z Dydni zdobyła 298,5 pkt. Na podium znalazły się gimnazja z Brzozowa Nr 1 – 285,5 pkt. oraz z Bliznego – 243,0 pkt. Brzozowskie gimnazjum w klasyfikacji wojewódzkiej było najlepszą „naszą” szkołą plasując się na 57 miejscu.

We współzawodnictwie Licealiady tradycyjnie bezkonkurencyjnym okazał się Zespół Szkół Ogólnokształcących w Brzozowie, który uzyskał 581,0 pkt. Drugie miejsce przypadło „ekonomikowi” – 353,5 pkt., a trzecie – „budowlance” – 155,0 pkt. W klasyfikacji wojewódzkiej ZSO w Brzozowie zajęło wysokie 14 miejsce.

Szczegółowe klasyfikacje końcowe dla poszczególnych kategorii wiekowych zostaną w najbliższym czasie zamieszczone w zakładce Wyniki zawodów.