sanokUdane starty odnotowały szkoły z naszego powiatu biorące udział w Rejonowych Igrzyskach Dzieci, Igrzyskach Młodzieży Szkolnej oraz Licealiadzie w sztafetowych biegach przełajowych 10 x 900m, które 17 października odbyły się w Sanoku. Spośród 11 startujących szkolnych drużyn czterem udało się zakończyć bieg w czołowej „dwójce”, a tym samym zdobyć przepustkę do finałów wojewódzkich w Kolbuszowej.

 

W zawodach jako pierwsi wystartowali licealiści. Znakomicie wystartowały tutaj ekipy z ZSO, bowiem obydwie drużyny uzyskały awans do finału wojewódzkiego. W kategorii dziewcząt zadanie licealistek z Brzozowa nie było zbyt trudne, bo oprócz nich wystartowała tylko ekipa I LO w Sanoku. Minimalnie lepszymi okazały się sanoczanki, choć jeszcze na 100m przed metą wydawało się, że wygrają brzozowianki. Rewanż ogólniaka przyszedł bardzo szybko, bowiem w sztafecie chłopców to rywale oglądali plecy naszych zawodników. Drugi reprezentant, drużyna ZSB pobiegła na miarę swoich możliwości i na mecie zameldowała się na dobrym, trzecim miejscu.

 

W kategorii IMS w biegu dziewcząt reprezentowały nas szkoły z Bliznego i Haczowa. Po cichu bardzo liczyliśmy na tą pierwszą ekipę. Dziewczęta z Bliznego pobiegły naprawdę dobrze, jednak rywalki były jeszcze mocniejsze, co naszym zawodniczkom wystarczyło tylko do zajęcia miejsca trzeciego. Ambitny Haczów rywalizację zakończył na miejscu szóstym.
Z kolei w biegu chłopców mieliśmy naprawdę spore emocje. Od początku ton rywalizacji nadawały szkoły z Ustrzyk, ale też w czołówce plasował się Domaradz. Drugi nasz przedstawiciel - SP w Niebocku utrzymywał się na miejscach 5-6. Udane roszady opiekuna z Domaradza spowodowały, że po ósmej zmianie Domaradz wysunął się na drugie miejsce, którego już nie oddał do mety. Natomiast Niebocko, które na ostatnich zmianach miało mocnych zawodników ostatecznie wysforowało się na miejsce czwarte.

 

Ostatnim akcentem sanockich zmagań były biegi w najmłodszej kategorii – Igrzysk Dzieci. Tutaj udanie zaprezentowały się dziewczęta z SP Nr 1 w Brzozowie, które po bardzo dobrym biegu zajęły trzecie miejsce ustępując pola niezwykle mocnym drużynom z Ustrzyk i Sanoka. Wprawdzie brzozowiankom nie udało się uzyskać awansu, ale ich postawa była godna pochwały. Druga nasza drużyna - dziewczęta z Haczowa zajęła miejsce piąte.
W sztafetach chłopców powiat reprezentowali chłopcy z Bliznego i Haczowa. Po pierwszych kilku zmianach wydawało się, że obydwie startujące ekipy z Ustrzyk będą nie do ruszenia. Jeszcze w połowie rywalizacji wydawało się doścignięcie którejkolwiek ekipy z Bieszczad będzie niemożliwe. Blizne biegło na miejscu 4, a Haczów z niewielką stratą tuż za nimi. Sytuacja diametralnie zaczęła się zmieniać od siódmej zmiany. Blizne najpierw „przeskoczyło” na miejsce trzecie, a później wykorzystując słabszy bieg zawodnika z NSS w Ustrzykach Dolnych wysforowało się na miejsce drugie. Na przedostatniej zmianie przewaga nad Ustrzykami powiększyła się na tyle, że druga pozycja była już niezagrożona do ostatnich metrów. Blizne tym samym zajęło miejsce gwarantujące awans, natomiast dobrze biegnący na ostatnich zmianach Haczów uplasował się na czwartej pozycji.

 

Awans czterech naszych drużyn do finału wojewódzkiego należy uznać jako sukces, tym bardziej, że niewiele zabrakło, by do wspomnianego kwartetu dołączyły kolejne trzy.

sanok 2

primi sui motori con e-max