koszykówka powiatZespół Szkół Ogólnokształcących w Brzozowie był gospodarzem Powiatowej Licealiady w koszykówce dziewcząt i chłopców. W zawodach, które odbyły się 14 stycznia br. udział wzięły drużyny chłopców z trzech brzozowskich szkół ponadpodstawowych oraz dziewczęta z obydwu liceów.
W meczu dziewcząt praktycznie od początku uwidoczniła się przewaga ekipy „ekonomika”. Podopieczne Bogusława Lidwina grały składniej, szybciej i przede wszystkim były bardziej skuteczne. Ostatecznie zasłużenie wygrały z gospodyniami 21 – 12 i po raz pierwszy od wielu lat zostały mistrzem powiatu brzozowskiego.
Zwycięska drużyna ZSE grała w składzie: Oliwia Białas, Marlena Dobek, Klaudia Dudek, Emilia Duplaga, Sabina Futyma, Joanna Gazda, Wiktoria Gołąbek, Julia Kosztyła, Wiktoria Kukulińska, Klaudia Musiał, Amelia Niezgodzka, Julita Obłój i Aleksandra Sobota.

W zawodach chłopców najmocniejsze wydawały się być teamy z „budowlanki” i „ekonomika”. Pierwsze dwa mecze potwierdziły te przypuszczenia. W inaugurującym pojedynku ZSB łatwo ograł ZSO 19 – 8. Jeszcze łatwiej z „ogólniakiem” poradził sobie „ekonomik” wygrywając 42 – 18. Sytuacja przed ostatnim spotkaniem była jasna. Zwycięzca meczu ZSB – ZSE wygrywał całe zawody i zdobywał tytuł najlepszej drużyny powiatu. Lepiej w mecz weszła drużyna ZSB, bo po 2 kwartach wygrywała 14 – 4. Druga połowa meczu była już bardziej wyrównana, jednak przewaga z pierwszej części wystarczyła na tryumf „budowlanki”. Po kończącym mecz gwizdku na świetlnej tablicy widniał wynik 26 – 15 dla ZSB. Tym samym szkoła ta powróciła na tytuł mistrza powiatu po kilku latach przerwy.
Drużyna ZSB wystąpiła w składzie: Eryk Cierpiak, Mateusz Gładysz, Adam Górniak, Jakub Górniak, Kacper Grudz, Bartłomiej Kędra, Krzysztof Krupa, Adrian Kuczma, Kamil Ryba, Szczepan Szmyd, Jakub Tomoń, Stanisław Zbiegień i Maciej Żaczek.

Po zakończonych zawodach uczestniczące drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy odebrali okazałe puchary ufundowane przez Starostę Brzozowskiego. Ponadto triumfatorzy eliminacji powiatowych uzyskali prawo do wzięcia udziału w kolejnym etapie szkolnych rozgrywek – zawodach rejonowych.