Szachy ferie 2019Mocną i wyrównaną obsadę miał I Turniej Szachowy o Puchar Starosty Brzozowskiego, który 15 lutego odbył się w Szkole Podstawowej Nr 1 w Brzozowie. Oprócz miejscowych w turnieju wystąpili m.in. młodzi szachiści ze Starej Wsi, Rogów, Rzgowa, Krosna, Górek, Dąbrówki Starzeńskiej, Haczowa, Wiśniowej, Przeworska czy Rzeszowa. W sumie 31 zawodników rywalizowało w dwóch grupach: A (silniejszej) i B (słabszej) – grupie szachistów poczatkujących. Grupa A grała systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, natomiast grupa B – system kołowym czyli „każdy z każdym”.

W mocniejszej grupie kategorię dziewcząt wygrała Klaudia Futyma (UKS SP Nr 1 Brzozów), przed Faustyną Czajką (KSz Gambit Przeworsk) oraz Mileną Łach (UKS SP Nr 1 Brzozów). W rywalizacji chłopców zwycięzcą został Arkadiusz Kucza (L-UKS Burza Rogi). Drugie miejsce zajął Jerzy Komisarski (KSz Dwie Wieże Rzgów), a trzeci był Dawid Futyma (UKS SP Nr 1 Brzozów).
W klasyfikacji końcowej zawodników początkujących najlepszym okazał się Kacper Krzepkowski (KKSz Urania MOSiR Krosno), natomiast wśród dziewcząt triumfowała Karolina Musiałek (SP Nr 1 Brzozów).

Po rozegraniu ostatnich rund uczestnicy zawodów odebrali dyplomy i medale, natomiast najlepsi zostali dodatkowo uhonorowani pucharami i nagrodami w postaci zestawów do badmintona. Nagrody wręczali Tomasz Żak – Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Brzozowie oraz Kazimierz Kozubal – sędzia główny zawodów. Turniej został zorganizowany i sfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Brzozowie przy współpracy z MOSiR oraz brzozowską „podstawówką”.