20190306 150449 CopyTegoroczne zmagania w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej przebiegały pod dyktando szkół z terenu gminy Dydnia.

W kategorii chłopców zawody odbyły się 6 marca w Baryczy. Oprócz gospodarzy w turnieju wystąpili uczniowie szkół podstawowych z Bliznego, Niebocka, Przysietnicy Nr 1 i Jasionowa. Po pierwszych meczach dało się zauważyć, że najmocniejszym zespołem będzie drużyna z Niebocka. W pierwszym swoim spotkaniu podopieczni Piotra Ruszla w dwóch setach bardzo łatwo pokonali rówieśników z Przysietnicy. Większego oporu nie stawili im także gospodarze, z którymi wygrali w dwóch partiach: 20 – 16 i 20 – 11. Najwięcej problemów późniejszym zwycięzcom sprawiła ekipa z Bliznego, która pierwszą odsłonę wygrała do 16.

W drugiej partii w takim samym stosunku wygrało Niebocko. W decydującej odsłonie początkowo trwała walka punkt za punkt, ale pod koniec seta większe umiejętności zaprezentowało Niebocko i wygrało pewnie 15 – 10. Tym samym zapewniło sobie ono końcowy tryumf. Wprawdzie pozostał im do rozegrania ostatni mecz z najsłabszym Jasionowem, jednak jego wynik nie miał tutaj żadnego znaczenia. Niebocko wygrało w setach do 12 i 7 pieczętując przy tym zdobycie tytułu mistrza powiatu na rok 2019. Drugie miejsce zajęła drużyna z Bliznego, trzecie przypadło Przysietnicy, czwarte dla Baryczy, a na piątym uplasowali się zawodnicy z Jasionowa.

Drużyna z Niebocka wystąpiła w zestawieniu: Mateusz Bartkowski, Dawid Burnat, Mikołaj Jatczyszyn, Tomasz Jatczyszyn, Michał Krzysik, Damian Myćka, Jakub Pierożak, Wiktor Pocałuń, Dawid Sobolak, Krystian Sobolak i Albert Zubel.

Kilka dni później powiatowy turniej dziewcząt odbył się we Wzdowie. Do walki o miano najlepszej drużyny powiatu przystąpili mistrzowie poszczególnych gmin. Oprócz miejscowych do Wzdowa zjechały reprezentacje szkół Baryczy, Bliznego, Dydni, Przysietnicy Nr 1 i Izdebek Nr 1. Sportową rywalizację rozpoczęły najpierw pojedynki grupowe, w których najlepiej zaprezentowały się ekipy z Izdebek i Dydni. Solidarnie wygrały one po dwa spotkania, co pozwoliło na zajęcie pierwszych miejsc w swoich grupach. W pierwszym półfinale Izdebki spotkały się z Przysietnicą. Mecz był szalenie wyrównany i emocjonujący. Dwa sety nie przyniosły ostatecznego rozstrzygnięcia. Dopiero w tie-breaku minimalnie lepsze okazały się dziewczęta z Izdebek wygrywając seta do 13. W półfinale drugim Dydnia okazała się zdecydowanie lepsza od gospodyń, wygrywając w setach do 14 i 11. Po ponad czterogodzinnych zmaganiach w wielkim finale zagrały więc zwycięzcy meczów półfinałowych: Izdebki i Dydnia. Mecz lepiej zaczęły izdebczanki, które w pierwszym secie uzyskały kilkupunktową przewagę utrzymując ją do końca seta. Z kolei w drugim lepiej i skuteczniej zaczęła grać rywalki. Wygrywając to rozdanie doprowadziły do trzeciego seta. Decydująca rozgrywka była dość nerwowa. Lepiej ze stresem poradziła sobie Dydnia. Po ostatniej zwycięskiej piłce dziewczęta z tej szkoły mogły odtańczyć szalony taniec radości. Drugie miejsce przypadło więc smutnydydnia Copym Izdebkom, a trzecie zajęły ex aequo przegrani półfinałów: Przysietnica i Wzdów.

Zwycięski zespół z Dydni pod okiem Adama Bielenia grał w składzie: Aleksandra Bok, Dominika Cierpiak, Oliwia Czopor, Bernadeta Fejdasz, Aleksandra Kędzior, Aleksandra Myćka, Dominika Pocałuń, Weronika Sabat, Andżelika Seman, Weronika Siedlecka, Andżelika Sokołowska, Amelia Szmyt i Klaudia Tercha.

Mistrzowskie teamy Dydni i Niebocka po skończonych turniejach odebrały okazałe puchary. W nagrodę będą reprezentować nasz powiat w zawodach rejonowych, które odbędą się w najbliższych dniach w Ustrzykach Dolnych i Sanoku.