Ponad 250 004 Copyuczniów ze szkół podstawowych z Niebocka, Domaradza Nr 1, Bliznego, Starej Wsi, Brzozowa Nr 1, Haczowa, Dydni, Jasienicy Rosielnej, Górek, Turzego Pola oraz brzozowskich szkół średnich wzięło udział w Mistrzostwach Powiatu w indywidualno-drużynowych biegach przełajowych, które w dniach 29 marca i 1 kwietnia odbyły się na obiektach MOSiR w Brzozowie.

Mistrzostwa rozpoczęły się od zmagań w kategorii Igrzysk Dzieci, w których startowano w dwóch kategoriach wiekowych. W pierwszej, dla dzieci urodzonych w roku 2008 i młodszych bieg odbywał się dystansie 600m. Indywidualnie najlepszą wśród dziewcząt okazała się Kamila Knurek z SP w Górkach, natomiast wyścig chłopców wygrał Mateusz Śnieżek z SP w Jasienicy Rosielnej. Drużynowo, gdzie brano pod uwagę pięć najlepszych rezultatów zawodników danej szkoły zwyciężyły dziewczęta z Haczowa oraz chłopcy z Bliznego.

W rywalizacji dzieci starszych na dystansie 800m tytuły mistrzowskie zdobyli Wiktoria Oleniacz oraz Jakub Pilawski – oboje SP Nr 1 w Brzozowie. Z kolei w rywalizacji drużyn pierwsze miejsca, zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców przypadły ekipom z Bliznego.

Kolejne medale i puchary rozdano w kategorii Licealiady. Drużynowo zawody zdominowali uczniowie ZSO w Brzozowie, którzy nie mieli sobie równych w obydwu kategoriach. Ponadto indywidualnie tytuły mistrzów powiatu, a tym samym medale złote wywalczyli Aleksandra Cyptor i Oskar Olejarski.

Dwa dni później w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej najlepszymi okazali się Dominika Strącel z SP w Bliznem oraz Szymon Szmyd z SP Nr 1 w Brzozowie. W punktacji drużynowej zdobywając okazałe puchary zwyciężyły dziewczęta z Bliznego oraz chłopcy z Niebocka.

Po zakończonych zmaganiach triumfatorów nagrodzono pucharami, medalami i dyplomami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Brzozowie.

Wszyscy startujący oprócz rywalizacji o tytuły walczyli jednocześnie o przepustki do kolejnego etapu - zawodów rejonowych w Ustianowej. Awans do nich uzyskały po dwie najlepsze drużyny w każdej kategorii wiekowej oraz medaliści wszystkich klasyfikacji indywidualnych.

*****

Udane starty zanotowali nasi reprezentanci uczestniczący w Rejonowych ID, IMS oraz Licealiadzie podczas indywidualno – drużynowych biegach przełajowych, które 3 kwietnia odbyły się w Ustianowej koło Ustrzyk Dolnych. Indywidualnie zawody wygrali Jakub Pilawski (SP Brzozów 1) oraz Aleksandra Cyptor (ZSO Brzozów). Na drugich miejscach uplasowali się: Wiktoria Hakawczyn (SP Domaradz 1), Szymon Szmyd (SP Brzozów 1) i  Gabriela Gdula (ZSO Brzozów), a na trzecich – Szymon Wrona (SP Blizne), Wiktor Pocałuń (SP Niebocko), Wiktoria Śnieżek i Oskar Olejarski (oboje ZSO Brzozów). Wszyscy wymienieni uzyskali awans do finału wojewódzkiego, który 25 kwietnia odbędzie się w Pustyni koło Dębicy. Ponadto w finale w Pustyni wystąpią obydwie drużyny z brzozowskiego ZSO (dziewczęta – I miejsce, chłopcy – drugie) oraz chłopięce drużyny z Haczowa i Bliznego w kategorii Igrzysk Dzieci, które na „rejonie” w Ustianowej uplasowali się na drugich miejscach.