P1010996Mimo wakacyjnego odpoczynku blisko 20 młodych szachistów z terenu powiatu brzozowskiego a nawet spoza wzięło udział w Wakacyjnym Turnieju Szachowym o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu. Startujący zawodnicy zostali przydzieleni do dwóch kategorii wiekowych. Grupa starsza z roczników 2007 – 2009 rywalizowała na dystansie 9 rund. Po rozegraniu wszystkichpartii w klasyfikacji chłopców zwyciężył Michał Guzik z KKSz Urania Krosno (7,5 pkt.). Drugie miejsce zajął Hubert Frydryk (6,5 pkt.), a trzecie Dawid Futyma (6,0 pkt.) – obaj z UKS SP Nr 1 Brzozów. Jedyną startującą w tej kategorii dziewczynką była Martyna Mansz z KKSz Urania Krosno, która w rywalizacji z chłopcami uzyskała 3,0 pkt.

W grupie drugiej występowały dzieci z roczników 2010 i młodsi i do rozegrania P1010945mieli 7 rund. Bezkonkurencyjną wśród dziewczynek okazała się Daria Kretowicz z GKSz Kornuty Gorlice, która zgromadziła 6,5 pkt., tyle co druga Kinga Kucia z LKS Parnas Stara Wieś. Miejsce trzecie zajęła Milena Owsiana z UKS SP Nr 1 Brzozów z 2,0 pkt. na koncie. W rywalizacji chłopców turniej wygrał Jan Jagodziński (5,0 pkt.) z UKS SP Nr 1 Brzozów. Za nim kolejno uplasowali się Kacper Krzepkowski (4,0 pkt.) i Stanisław Rolniak (3,0 pkt.) – obaj z KKSz Urania Krosno.

Na ceremonię dekoracji najlepszych przybyli Adam Śnieżek – Poseł na Sejm RP oraz fundator nagród Henryk Kozik – Przewodniczący Rady Powiatu w Brzozowie. Obydwaj złożyli serdeczne podziękowania i gratulacje wszystkim startującym, a triumfatorom wręczyli dyplomy, medale i okazałe puchary. Oprócz tego najmłodszemu uczestnikowi zawodów Jakubowi Musiałowi pamiątkową nagrodę ufundował i wręczył Adam Śnieżek.

Zawody, które 24 sierpnia br. odbyły się brzozowskiej „podstawówce” sprawnie przeprowadzili i sędziowali Kazimierz Kozubal i Wojciech Kozubal.