PART 1571750231241

Sukcesem bez precedensu, nie notowanym jeszcze w skali powiatu brzozowskiego zakończył się udział Szkoły Podstawowej w Bliznem w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych chłopców 10 x 800m, który 22 października br. odbył się w Pustyni koło Dębicy. Uczniowie z Bliznego nie mieli sobie równych i w stawce 12 najlepszych szkolnych zespołów z całego Podkarpacia bezapelacyjnie zdobyli pierwsze miejsce wyprzedzając ze sporą przewagą zespoły Szkoły Podstawowej SMS w Ustrzykach Dolnych oraz Szkoły Podstawowej Nr 14 w Przemyślu. Znakomitą formę zawodnicy z Bliznego potwierdzili kilka dni wcześniej w Sanoku, gdzie również wygrali eliminacje rejonowe.

Podopieczni Tomasza Zubika w zawodach finałowych wystąpili w składzie: Michał Chęć, Jan Drożdżal, Karol Górniak, Karol Jantosz, Karol Kostka, Kacper Lasek, Adrian Niemiec, Kacper Olejarski, Kacper Stanek, Piotr Zawidlak oraz rezerwowi Joachim SkibaFabian Targowski. Trzeba podkreślić, że nie jest to pierwszy poważny sukces uczniów z Bliznego w tej konkurencji. Rok wcześniej część obecnej ekipy podczas zawodów wojewódzkich w kategorii Igrzysk Dzieci zdobyła medale brązowe.

Oprócz tytułu mistrza województwa podkarpackiego oraz otrzymania pucharu, dyplomu i złotych medali bliźnieńska ekipa uzyskała możliwość startu w zawodach ogólnopolskich, które 29 października br. zostaną rozegrane w Olszynie (woj. dolnośląskie). Gratulujemy serdecznie znakomitego wyniku oraz życzymy sukcesu podczas zawodów krajowych.