IMG 20200829 173818 CopyUtalentowany Paweł Sowiński, 10-letni szachista pochodzący z Humnisk po raz kolejny potwierdził swoją supremację w kraju. Tym razem podczas Mistrzostw Polski Juniorów w szachach błyskawicznych i szybkich, które w dniach 25-30 sierpnia br. odbyły się we Wrocławiu zdobył dwa medale.

Nasz zawodnik reprezentujący obecnie LKSz GCKiP Czarna w turnieju szachów błyskawicznych przy tempie 3min + 2sec zdobył drugie miejsce i tytuł Wicemistrza Polski przegrywając walkę o złoto z Leonardem Łęckim z UKS "Pionier" Jastrzębie Zdrój.IMG 20200828 091124 2 Obydwaj po rozegraniu 13 rund zgromadzili po 11 pkt., jednak w dodatkowej punktacji to zawodnik ze Śląska był lepszy. Brązowy medal przypadł Patrykowi Cieślakowi z KSz "Hetman" Katowice.

W turnieju szachów szybkich (15min + 10sec) Paweł wśród 126 startujących zawodników nie miał sobie równych. Bezapelacyjnie wygrał wszystkie 11 rund i z kompletem punktów zdobył tytuł Mistrza Polski. Drugie miejsce wywalczył Mateusz Różański z WZSzach Poznań, a trzecie Jeremi Wesołowski z KSz "Hetman" Katowice. Dla niezwykle uzdolnionego ucznia SP Nr 2 w Humniskach to kolejny znakomity występ w mistrzowskiej imprezie, potwierdzający przynależność do ścisłej krajowej czołówki w swojej kategorii wiekowej.

Przypomnijmy, że w roku 2020 Paweł zdobył też złoty medal podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików i Młodziczek do lat 10 w szachach klasycznych w Szczyrku a wspólnie z klubową drużyną LKSz GCKiP Czarna wygrał Drużynowe Mistrzostwa Polski Ekstraligi Juniorów w Ustroniu.

Należy zaznaczyć, że bardzo dobrze podczas wrocławskich mistrzostw spisał się Dawid Futyma z LKS „Sanovia” Lesko. Zawodnik, który na co dzień mieszka i uczy się w Górkach w szachach szybkich zajął bardzo wysoką piątą lokatę, natomiast w szachach błyskawicznych był 19, gromadząc w obydwu turniejach po 8 pkt.