DSC02625 CopyPo dwie drużyny dziewcząt z Haczowa oraz chłopców z Bliznego zwyciężyły podczas rozgrywanych 9 i 12 października powiatowych zawodów szkolnych w sztafetowych biegach przełajowych na dystansie 6 x 800m. W pierwszym terminie rywalizowała młodzież w kategorii IMS. W rywalizacji dziewcząt na starcie stanęły tylko 3 ekipy. Były to ekipy z Bliznego, Haczowa i Turzego Pola. Walka o miejsce pierwsze toczyła się między dwoma pierwszymi. Ostatecznie lepsze o 18 sekund okazały się haczowianki uzyskując czas 18:46,07. W biegu chłopców niespodzianki nie było, bo być nie mogło. Od startu do mety prowadziła drużyna z Bliznego, mistrz Podkarpacia i piąta szkolna ekipa Polski z roku ubiegłego. Blizne mające w swoim składzie zawodników, którzy tak udanie startowali w roku 2019 nie pozostawiło konkurencji żadnych złudzeń. Dość powiedzieć, że na mecie uzyskali czas 15:00,98 i drugi Haczów wyprzedzili o 1min. 15 s. Trzecie miejsce zajęła drużyna z Niebocka.

Trzy dni później podczas zawodów w kategorii dzieci sytuacja byłaDSC02637 Copy analogiczna. W rywalizacji dziewcząt wygrał Haczów osiągając 20:05,75. Drugie miejsce przypadło Bliznemu, a trzecie „dwójce” z Humnisk. W sztafetach chłopców Blizne poszło śladem starszych kolegów i bezproblemowo zwyciężyło wynikiem 17:36,96. Za nim uplasowały się teamy z Haczowa i Niebocka.

Trzeba wspomnieć, że także podwójnym sukcesem uczniów I LO w Brzozowie zakończyły się zawody w kategorii Licealiady. W biegu dziewcząt emocji nie było i triumfatorki wyraźnie wygrały z jedynymi konkurentkami z ZSE uzyskując czas 18:23,88. Bardzo emocjonująco było za to w rywalizacji chłopców, gdzie sytuacja ch chwilę zmieniała się jak w kalejdoskopie. Kulminacja walki o końcowe zwycięstwo nastąpiła na szóstej, ostatniej zmianie. Tutaj, dosłownie na ostatnich metrach I LO wyprzedziło rywali z ZSB. Trzecie miejsce przypadło drużynie ZSE, która na pierwszych zmianach była liderem. Zwycięzcy osiągnęli czas 15:14,49.

Zawody zakończyła ceremonia dekoracji. Zwycięskie sztafety uhonorowano pucharami, a wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Zawody były eliminacjami do finałów wojewódzkich. Tych jednak z uwagi na panującą epidemię nie udało się przeprowadzić w okresie jesiennym i trzeba żywić nadzieję, że zostaną rozegrane po przerwie zimowej.