IMG 20211208 105003289Drużyny dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej w Jasionowie zostały zwycięzcami Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce. Finałowe zawody odbyły się 8 grudnia w Grabownicy (dziewczęta) oraz tydzień później w Jasionowie (chłopcy). Niestety z uwagi na pandemię oraz rezygnacji wielu szkół w obydwu finałach wystąpiło tylko po dwie drużyny.

W meczu dziewcząt pełniąca rolę gospodarza Grabownica dość szybko uzyskała znaczną przewagę. W pewnym momencie na świetlnej tablicy widniał wynik 10 – 0. Drużyna z Jasionowa grała nerwowo, była bardzo stremowana i jakby oszołomiona tym co się działo na parkiecie. Jednak z upływem czasu zaczęła przejmować inicjatywę. Po drugiej kwarcie przyjezdne wyszły na prowadzenie 26 – 23, którego już nie oddały do końca spotkania. Skuteczne akcje kończyły Milena Smoleń i Aleksandra Kukulińska i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 54 – 37 dla Jasionowa.IMG 20211215 105645238

W potyczce chłopców w Jasionowie rywalem miejscowych była ekipa z SP Nr 2 w Humniskach. Spotkanie lepiej zaczęli zawodnicy Humnisk prowadząc do przerwy 12 – 8. Gospodarze jednak nie tracili nadziei, a co najważniejsze bliskiego kontaktu punktowego i w trzeciej kwarcie zaczęli odrabiać straty. Przed ostatnią odsłoną wyszli na prowadzenie 19 – 18, które do końca pojedynku jeszcze powiększyli. Szalę na korzyść miejscowych przechylił Dominik Uberman, który mocno wspierany przez Marcela Konopkę w ostatniej części gry rzucił 8 pkt. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Jasionowa 31 – 23.

Po zakończonych zawodach drużyny uhonorowano dyplomami i pucharami. Obydwie jasionowskie ekipy prowadzone przez Włodzimierza Pelczara będą reprezentować nasz powiat w styczniowych zawodach rejonowych.

Zwycięskie ekipy występowały w  składzie:
- dziewczęta: Emilia Bąk, Emilia Chęć, Marika Duplaga, Aleksandra Kukulińska, Wiktoria Nastał, Natalia Rychlicka, Milena Rygiel i Milena Smoleń.
- chłopcy: Fabian Chrobak, Marcel Konopka, Hubert Niezgodzki, Fabian Ślączka, Dominik Uberman, Kacper Urban, Jakub Wasylewicz, Mateusz Wojtowicz i Michał Zubik.

Powiatowe eliminacje sędziował Jarosław Władyka ze Starej Wsi.