Brzozowska podstawówka oraz brzozowskie gimnazjum zwyciężyły w Powiatowym Współzawodnictwie Sportowym Szkół w roku szkolnym 2014/2015.
W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie wygrała zdecydowanie gromadząc 484,5 pkt. Drugie miejsce zajęła SP w Grabownicy (220,0 pkt.), a trzecie – SP w Starej Wsi (215,5 pkt.).

W kategorii Gimnazjady rywalizacja na czołowych pozycjach była bardzo wyrównana. Zajmujące pierwsze miejsce Gimnazjum Nr 1 w Brzozowie zdobyło 211,5 pkt. Druga pozycja przypadła Gimnazjum w Dydni (203,0 pkt.), a trzecia – Gimnazjum w Starej Wsi (184,5 pkt.).

Z terenu Naszego powiatu obydwie brzozowskie szkoły plasowały się również najwyżej w klasyfikacji wojewódzkiej prowadzonej przez Podkarpacki Wojewódzki SZS w Rzeszowie. Podstawówka zajęła miejsce 19, natomiast Gimnazjum – 35. W klasyfikacji gmin (IMS + Gimnazjada) po raz kolejny najlepszą z naszych gmin okazała się Gmina Brzozów zajmując wysokie 10 miejsce. Taką samą pozycję zajął Nasz powiat w klasyfikacji powiatów.

W kategorii Powiatowej Licealiady nie było sensacji, bo sensacji być nie mogło. Pierwsze miejsce zajęło I LO z 612,5 pkt. na koncie (nomen omen tyle samo punktów co w roku poprzednim!). Drugie miejsce przypadło ZSE (284 pkt.), a na trzecie – „budowlance” (158,0 pkt.). I LO zajęło 13 lokatę w klasyfikacji wojewódzkiej, natomiast w klasyfikacji powiatów trzy nasze szkoły ponadgimnazjalne zgromadziły 722 pkt. co dało 15 miejsce wśród 25 powiatów Podkarpacia.

Szczegółowe wyniki współzawodnictwa wojewódzkiego prezentowane są na stronie internetowej Podkarpackiego Wojewódzkiego SZS w Rzeszowie, natomiast wyniki współzawodnictwa powiatowego - w zakładce Wyniki zawodów.

primi sui motori con e-max