20180109 105640Siatkarskie drużyny z ZSO w Brzozowie zwyciężyły w Powiatowej Licealiadzie w piłce siatkowej, która w dniach 8 - 9 stycznia odbyła się w Zespole Szkół Budowlanych w Brzozowie.
W turnieju chłopców wystąpiły reprezentacje wszystkich trzech brzozowskich szkół średnich. Zawody rozpoczęły się od potyczki pomiędzy ZSO a ZSE. Od początku spotkania widać było przewagę lepiej zorganizowanej drużyny ZSO, która lepiej grała i w ataku i obronie. W dodatku, raz po raz straszyła rywali mocną i niebezpieczną zagrywką. Taki obraz gry nie uległ zmianie przez cały mecz i ostatecznie ZSO wygrało 2 – 0 w setach do 12 i 15.

Zdecydowanie ciekawszym i bardziej wyrównanym pojedynkiem okazał się drugi mecz pomiędzy gospodarzami a „ekonomikiem”. Po pierwszym, gładko wygranym secie przez ZSB, w drugim nastąpiło „odrodzenie” ZSE. Set był bardzo zacięty i żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć na więcej niż 3 - 4 punkty przewagi. W końcówce więcej opanowania wykazali goście, wygrali tę partię do 23 i doprowadzili do tie-breka. W ostatniej odsłonie dominacja „budowlanki” nie podlegała żadnej dyskusji. Drużyna ZSB wygrała ją do 8  i całe spotkanie 2 – 1.

Mecz ostatni stał się więc meczem o turniejową victorię. Wydawało się, że będzie on bardziej zacięty niż mecz otwarcia, jednak rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Przewaga drużyna z „ogólniaka” była bardzo widoczna, a od początku meczu zauważyć było można wyższą kulturę gry i zdecydowanie wyższe umiejętności siatkarskie tej drużyny. Wygrane sety do 14 i 13 pokazały najdobitniej dużą różnicę dzielącą obydwa zespoły. Tym samym turniej wygrali siatkarze z ZSO, przed ZSB i ZSE.
Zwycięska drużyna zagrała w składzie: Maciej Data, Mateusz Fiołek, Szymon Froń, Dawid Glazer, Łukasz Herbut, Filip Kędra, Jakub Kędra, Kacper Kowalski, Bartłomiej Mazur, Patryk Rymarowicz, Eryk Skarbek.

Dzień później w turnieju dziewcząt wystąpiły tylko drużyny z ZSO i ZSE. Niestety, po raz kolejny w turnieju nie wzięła udział reprezentacja ZSB. W ten sposób zwycięzca jedynego mecz wygrywał całe zawody. Spotkanie jednak nie dostarczyło większych emocji. Zdecydowanie lepiej poukładanym teamem okazał się „ogólniak”. Licealistki w każdym z trzech setów już od początku narzucały swój styl. Grało szybko, kombinacyjnie i co najważniejsze skutecznie. Oprócz tego zawodniczki ZSE nie radziły sobie w przyjęciu i niejednokrotnie nadziewały się na blok rywalek. Mecz trwał wiec tylko godzinę, a sety do 14, 12 i 16 dla ZSO odzwierciedlają poziom sportowy dzielącą rywali. Zwyciężczynie mogły wiec po raz kolejny wznieść w górę okazały puchar ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Brzozowie – organizatora imprezy.

Drużyna z ZSO zagrała w składzie: Wiktoria Baran, Weronika Bukład, Aleksandra Cyptor, Izabela Drąg, Dominika Gołąb, Natalia Hawaj, Zuzanna Jurkiewicz, Urszula Kopczyk, Anna Skałkowska, Patrycja Sokołowska, Martyna Wojtoń, Karolina Wójcik, Patrycja Żyłka. Opiekunem obydwu drużyn z ZSO był Tomasz Podulka.