Biegi przełajoweRekordowa liczba, bo blisko 400 uczniów z kilkunastu szkół podstawowych oraz trzech ponadgimnazjalnych wzięło udział w mistrzostwach powiatu brzozowskiego w indywidualno – drużynowych biegach przełajowych. Zawody odbyły się 9 kwietnia na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brzozowie.

Podczas imprezy, przy pięknej słonecznej pogodzie odbyło się osiem biegów na różnych dystansach. W zależności od kategorii wiekowej uczestnicy startowali na dystansach 600m, 800m, 1000m i 1200m.

Zawody rozpoczęły wyścigi uczniów z klas III-IV szkół podstawowych – dzieci z rocznika 2007 i młodszych. W biegach na dystansie 600m indywidualnie tytuły najlepszych wywalczyli Izabela Sawicka z SP Nr 1 w Brzozowie oraz Krystian Kucharski z SP Nr 1 w Domaradzu. Drużynowo, gdzie brano pod uwagę pięć najlepszych wyników indywidualnych z danej szkoły mistrzami powiatu zostały SP w Haczowie (dziewczęta) i SP Nr 1 w Domaradzu (chłopcy).

W kategorii starszej (kl. V-VI) w biegach na 800m zwyciężyli Oliwia Bartkowska z SP w Niebocku oraz Jakub Pilawski z SP Nr 1 w Brzozowie. Natomiast najlepszymi zespołami w tej kategorii okazały się dziewczęta i chłopcy z Bliznego.

Kolejnym startami były dwa biegi w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Dziewczęta miały do pokonania dystans 800m, a chłopcy – 1000m. Najszybciej trasę przebiegli Patrycja Chrobak oraz Szymon Szmyd – oboje z SP Nr 1 w Brzozowie. W klasyfikacji drużynowej bezkonkurencyjnymi okazały się dziewczęta z Grabownicy oraz chłopcy z Dydni.

Na zakończenie zawodów odbyły się starty w kategorii Licealiady. Bieg dziewcząt na 1000m, w którym wystąpiły tylko uczennice ZSO wygrała Dominika Gołąb. Bardziej emocjonująca była rywalizacja chłopców na 1200m , gdzie wystąpili przedstawiciele wszystkich brzozowskich szkół średnich. Indywidualnie zwyciężył Oskar Olejarski z ZSO, który również poprowadził kolegów to zwycięstwa w klasyfikacji drużynowej.

Po zakończonych biegach wszystkich najlepszym zawodnikom wręczono dyplomy i medale, a zwycięskie zespoły otrzymały okazałe puchary ufundowane przez organizatora imprezy – Starostwo Powiatowe w Brzozowie.