jasonówSzkoła Podstawowa w Jasionowie była gospodarzem Powiatowych Igrzysk Dzieci w mini koszykówce dziewcząt i chłopców. Zawody odbyły się 7 lutego, a oprócz udziału obydwu drużyn gospodarzy wystąpiły dziewczęta z Górek oraz chłopcy ze szkół z Izdebek i Humnisk Nr 1.

Jedyny mecz w kategorii dziewcząt był bardzo ciekawy i emocjonujący. Po dwóch pierwszych kwartach nieznacznie, bo 18 - 14 prowadziły gospodynie. Zawodniczki z Górek grały twardo w obronie i niezwykle skutecznie w ataku. W trzeciej odsłonie miejscowe podkręciły tempo i dzięki celnym rzutom najlepszej na parkiecie Mileny Smoleń odskoczyły na 12 pkt. kończąc kwartę wynikiem 28 - 16. W ostatniej części nic szczególnego się nie wydarzyło. Uczennice z Jasionowa bezpiecznie kontrolowały wypracowaną przewagę i spotkanie zakończyło się ich zwycięstwem 34 - 24.

W turnieju chłopców faworytem wydawała się ekipa z Humnisk. Potwierdziła to pierwsza potyczka z drużyną miejscowych. Zawodnicy z Humnisk od początku grali szybko i składnie. Po pierwszej części prowadzili 18 - 4, a w kolejnych kwartach powiększali przewagę i ostatecznie zwyciężyli 34 - 14. Po krótkim odpoczynku humniszczanie zmierzyli się z drużyną z Izdebek. Mecz był niezwykle zacięty. Zawodnicy z Izdebek dysponujący dużo lepszymi warunkami fizycznymi zaczęli od mocnego uderzenia prowadząc do przerwy 11 - 6. Po zmianie stron gra się wyrównała i to rywale zaczęli odrabiać straty. W dramatycznej końcówce więcej szczęścia było po stronie Izdebek, które wygrały 16 - 15. Niespodzianka stała się faktem i o tym która z trzech ekip wygra turniej decydował mecz Jasionowa z Izdebkami. Zwycięstwo Izdebek dawało im końcowy truymf, z kolei niska wygrana Jasionowa premiowała Humniska. Na victorię szanse miał też Jasionów, jednak w potyczce z Izdebkami musiałby bardzo wysoko wygrać. Mecz lepiej rozpoczęli goście, jednak do przerwy gra się wyrównała i po pierwszej połowie prowadzili oni tylko 12 – 11. Trzecia kwarta była kontynuacją znakomitej gry Marcela Konopki. Najlepszy zawodnik Jasionowa był nie do zatrzymania i swoimi szybkimi akcjami siał popłoch w szeregach przeciwników. Zawodnicy z Izdebek w żaden sposób nie mogli sobie z nim poradzić. W dodatku w tej części gry nie zdołali oddać ani jednego celnego rzutu, co przed ostateczną rozgrywką przełożyło się na wynik 17 – 12 dla Jasionowa. Czwarta kwarta była bardziej wyrównana i przebiegu meczu nie zmieniła. Miejscowi wygrali 25 – 19, co spowodowało, że tytuł mistrza powiatu przypadł drużynie z Humnisk. Na drugim miejscu uplasowały się Izdebki, a na trzecim Jasionów.

Po trzygodzinnym turnieju zwycięskie ekipy odebrały puchary, a wszystkie uhonorowano dyplomami. Dziewczęta z Jasionowa oraz chłopcy z Humnisk będą reprezentantami powiatu brzozowskiego w zawodach szczebla rejonowego.