podium2022Ze względu na pandemię Covid-19 współzawodnictwo sportowe szkół w ramach Powiatowego Kalendarza Imprez 2021/2022 było niezwykle trudne. Mimo nawarstwienia się imprez (szczególnie w okresie wiosennym) udało się jednak zrealizować praktycznie cały kalendarz. Po 10 miesięcznych zmaganiach nadszedł zatem czas, by podsumować sportową rywalizację.

W punktacji łącznej Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej bezkonkurencyjną okazała się Szkoła Podstawowa w Bliznem, która zgromadziła aż 1025,0 pkt. Za nią uplasowały się „podstawówki” z Haczowa (620,5 pkt.) i Humnisk Nr 1 (420,5 pkt.). Dalsze miejsca zajęły: SP Grabownica (312,5 pkt.), SP Nr 1 Domaradz (275,5 pkt.) oraz SP Nr 1 Brzozów (269,0 pkt.). Zwycięska szkoła okazała się również najlepszą spośród naszych w punktacji wojewódzkiej, zajmując na 454 punktujące szkoły bardzo wysoką 9 lokatę.

W klasyfikacji Licealiady po raz kolejny na pierwszym miejscu uplasowało się I Liceum Ogólnokształcące w Brzozowie. Triumfatorzy uzyskali 597,0 pkt. i wyprzedzili „ekonomik” (250,0 pkt.) oraz „budowlankę” (225,0 pkt.).” Wśród 139 punktujących szkół ponadpodstawowych Podkarpacia licealiści z „ogólniaka" zajęli znakomite 5 miejsce.

We współzawodnictwie szkół na poziomie województwa podkarpackiego w punktacji łącznej Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej powiat brzozowski uplasował się na najwyższym w historii VII miejscu. W tej samej kategorii najlepszą naszą gminą okazała się gmina Jasienica Rosielna, która klasyfikację wojewódzką ukończyła na XI pozycji. Ponadto w punktacji Licealiady powiat brzozowski z trzema szkołami ponadpodstawowymi zajął czołowe IX miejsce.

Klasyfikacje końcowe zamieszczone są w zakładce Archiwum wyników - Rok szkolny 2021/2022, natomiast rankingi wojewódzkie dostępne są na stronie internetowej Podkarpackiego Wojewódzkiego SZS w Rzeszowie http://szs.rzeszow.pl/.